ARTYKUŁYINNEPOLECANE

W Płocku startują mecze Mistrzostw Świata o Puchar Prezydenta IHF

Od 18 do 25 stycznia Orlen Arena i Płock zabłysną na sportowej mapie świata! W naszym mieście zagoszczą Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn Polska – Szwecja’23. Zmagania o Puchar Prezydenta IHF to dwa mecze dziennie, czyli duża dawka piłki ręcznej w wykonaniu czołowych reprezentacji z całego świata. W mieście, które nie tylko w Polsce, ale i w Europie jest znane z miłości do „szczypiorniaka” takiego wydarzenia jeszcze nie było!

Płock gości reprezentacje walczące o Puchar Prezydenta IHF, które będą rywalizować o  miejsca od 25. do 32. Grają w nim zespoły, które w fazie wstępnej Mistrzostw zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach i nie zakwalifikowały się do fazy głównej turnieju. Zmagania w Orlen Arenie to sumie 16 meczów – będą toczyć się od 18 do 25 stycznia 2023. Najpierw w dwóch grupach – po cztery zespoły, a następnie 25 stycznia o końcowe lokaty w mistrzostwach – 4 mecze.

Orlen Arena w dniach 18-25 stycznia będzie miejscem zmagań o Puchar Prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF). Ta rywalizacja jest jednym z priorytetów obecnego szefa światowego szczypiorniaka, doktora Hassana Moustafy. Jej celem jest promocja piłki ręcznej oraz stworzenie możliwości rywalizacji o trofeum drużynom, które nie zdołały włączyć się do walki o medale mistrzostw. Puchar zdobywali m.in. Norwegowie, Hiszpanie oraz Polacy.

Ceny biletów na spotkania Pucharu Prezydenta IHF zaczynają się już od 19 zł. Rywalizacja w Płocku potrwa tydzień, od 18 do 25 stycznia. Istnieje możliwość zakupu karnetu uprawniającego do wstępy na wszystkie mecze – jego koszt to 99 zł (2. kategoria) lub 159 zł (1. kategoria). Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com.

Przypomnijmy, Puchar Prezydenta IHF pierwszy raz pojawił się na mistrzostwach świata w 2007 roku. Zdobywali go między innymi Norwegowie, Hiszpanie i Polacy. To rywalizacja, która od lat jest jednym z priorytetów szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassana Moustafy. Jej celem jest promocja piłki ręcznej na wysokim poziomie oraz stworzenie możliwości walki o trofeum drużynom, które nie zdołały włączyć się do gry o medale mistrzostw świata.

W Polsce ogółem rozegranych zostanie 61 ze 112 meczów mistrzostw. 21 z nich odbędzie się w Katowicach, w tym mecz otwarcia i spotkania reprezentacji Polski w fazie grupowej turnieju. W rundzie wstępnej mecze były rozgrywane w Katowicach, Krakowie (po dwie grupy) oraz Goeteborgu, Joenkoeping, Kristianstad i Malmoe. Gospodarzami fazy głównej były Kraków, Goeteborg, Katowice i Malmoe. Od ćwierćfinałów rywalizacja przenosi się do Gdańska i Sztokholmu.  Rywalizacja w Pucharze Prezydenta IHF o pozycje 25-32 w końcowej tabeli toczyć się będzie w Płocku.Finał zostanie rozegrany w stolicy Szwecji 29 stycznia.

W pierwszej fazie turnieju rywalizacja toczyła się w ośmiu  grupach, po cztery drużyny w każdej. Po trzy najlepsze zespoły awansowały do drugiej rundy z zaliczeniem wyników (bez meczu z najsłabszą ekipą). Zespoły z czwartych miejsc rozpoczynają w środę 18 stycznia  rywalizację w Płocku w Pucharze Prezydenta IHF o pozycje 25-32 w końcowej tabeli. W drugiej fazie Mistrzostw utworzone zostały cztery grupy po sześć drużyn. Każda z nich rozegra po trzy mecze – z rywalami, z którymi nie mierzyła się wcześniej. Po dwie awansują do ćwierćfinałów.

Szczegółowe informacje są dostępne także tu: Mistrzostwa Świata ’23 Polska-Szwecja

 

Terminarz meczów o Puchar Prezydenta IHF w Płocku. Wszystkie mecze w Orlen Arenie

GRUPA 1

  • 18 stycznia (środa): Chile – Arabia Saudyjska (15:30)  i Urugwaj – Korea Południowa (18:00)
  • 20 stycznia (piątek): Chile – Urugwaj (15:30) i Arabia Saudyjska – Korea Południowa (18:00)
  • 22 stycznia (niedziela: Korea Południowa – Chile (13:00) i Arabia Saudyjska – Urugwaj (15:30)

GRUPA 2 

  • 19 stycznia (czwartek): Algieria – Macedonia Płn. (15:30) i Maroko – Tunezja (18:00)
  •  21 stycznia (sobota):  Algieria – Maroko (15:30) i Macedonia Płn. – Tunezja (18:00)
  • 23 stycznia (poniedziałek): Tunezja – Algieria (15:30) i Macedonia Płn – Maroko (18:00)

Mecze o końcowe miejsce w turnieju

  • 25 stycznia (środa): zespoły, które zajmą 4 miejsca w grupach (13:00)
  • 25 stycznia (środa): zespoły, które zajmą 3 miejsca w grupach (15:30)
  • 25 stycznia (środa): zespoły, które zajmą 2 miejsca w grupach (18:00)
  • 25 stycznia (środa): zespoły, które zajmą 1 miejsca w grupach (20:30)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *