ZACHOWAJ TRZEŹWOŚĆ ZA KIEROWNICĄ!

 

Tylko ostatniej doby płoccy policjanci zakończyli jazdę trzem nietrzeźwym kierującym. Skrajnie nieodpowiedzialny rekordzista jechał ulicami Płocka kia sportage, mając w organizmie 2,6 promila alkoholu. Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą!

Tylko ostatniej doby policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierowców. Wczoraj wczesnym popołudniem, w centrum Drobina, funkcjonariusze zakończyli jazdę 33-latkowi, kierowcy volvo, który miał w organizmie 0,66 promila alkoholu.

Późnym wieczorem, tym razem w Płocku, na ul. Kossobudzkiego policjantów zaalarmowali dwaj płocczanie, którzy uniemożliwili dalszą jazdę 18-latkowi. Wyczyny za kierownicą młodego mężczyzny świadkowie obserwowali z okna mieszkania jednego z nich. Kiedy wyszli na zewnątrz i zaczęli rozmawiać z kierowcą wszystko było już jasne, bez namysłu odebrali pijanemu kluczyki od auta i oczekiwali na przyjazd patrolu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że 18-latek miał 1,28 promila alkoholu, a dodatkowo kierował pomimo zatrzymanego miesiąc temu prawa jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie, a dziś tłumaczyć się będzie w płockiej komendzie.

Trzeci i jak się okazało niechlubny rekordzista to 54-letni płocczanin, który około godziny 1.30 w nocy, w Płocku, na ul. Jana Pawła II próbował kierować samochodem kia sportage, z ponad 2,6 promila i sądowym zakazem prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Ponownie apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą!

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących, ponieważ stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Konsekwencje takiego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze często są tragiczne i nieodwracalne w skutkach.

Policjanci apelują, pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach! Jako świadkowie nie czekajmy z reakcją. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu, poinformujmy o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywny.

 

asp. Krystyna Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *