Komendant Straży Miejskiej na urlopie zatrzymał pijanego kierującego

„Służyć i chronić” to dewiza wszystkich strażników miejskich. To właśnie nią kierował się Komendant Straży Miejskiej w Płocku Konrad Guzanek, kiedy zatrzymał pijanego kierowcę skutera. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13.40 w Cekanowie na ul. Królewskiej. Komendant będąc na urlopie, jadąc prywatnym samochodem zauważył kierującego skuterem, którego kierowca miał wyraźny problem z opanowaniem pojazdu. Komendant pojechał za nim i wyprzedził go, a następnie włączył światła awaryjne i zaczął ostrożnie hamować, zmuszając kierującego skuterem do zatrzymania się.

Po podejściu do kierującego natychmiast wyjaśniła się przyczyna jego nienaturalnego zachowania się. Od mężczyzny czuć było silny zapach alkoholu. Na miejsce zdarzenia komendant wezwał patrol policji, a kierowcy odebrał kluczyki od skutera. Gdyby nie zdecydowana reakcja szefa municypalnych, mogło dojść do nieszczęścia.

W czasie oczekiwania na przyjazd policji nietrzeźwy 67-letni kierowca wyjaśnił, że wypił ze szwagrem  butelkę wódki i po dwa piwa na osobę. Patrol policji potwierdził nietrzeźwość kierowcy. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu płockiego. Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić policja.

                                                                                                                                                                                      Jolanta Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *