NA SYGNALE

Zlikwidowane dwa nielegalne salony gier

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i funkcjonariusze mazowieckiej KAS zlikwidowali w Płocku dwa salony, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 13 urządzeń, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom. Właścicielom urządzeń i osobom urządzającym nielegalne gry hazardowe grożą wysokie kary.

Funkcjonariusze płockiej Policji i mazowieckiej KAS ustalili, że w dwóch lokalach na terenie miasta urządzane są nielegalne gry hazardowe. Mundurowi w ramach skoordynowanej akcji weszli do wcześniej wytypowanych punktów. W lokalach funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 6 automatów, siedem zestawów komputerowych służących do nielegalnych gier hazardowych oraz kilka tysięcy złotych.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom oraz zabezpieczona gotówka zostały zajęte do sprawy karno-skarbowej. Funkcjonariusze przesłuchali obecne na miejscu osoby.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości nawet 100 tys. złotych od każdego automatu.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *