INNE

Najlepsi maturzyści z Mazowsza

W 2021 roku egzamin dojrzałości zdawało ponad 273 tys. uczniów. Wśród nich byli tacy, którzy maturę zdali na 100 procent. Świetny wynik dał im miejsce w gronie wyróżnionych w konkursie „Matura na 100 procent”. Spośród 62 finalistów komisja wyłoniła 26 laureatów. Sześciu z nich pochodzi z Mazowsza – czterech z Warszawy, jeden z Płocka oraz jeden z Wyszkowa. Dziś Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego wręczyła nagrody 13 najlepszym maturzystom z regionu.

Tak znakomite wyniki to tylko potwierdzenie ogromnego potencjału i pasji młodych ludzi – zaznacza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Wśród 26 laureatów aż 6 pochodzi z Mazowsza. Aby odnieść ten sukces niewątpliwie musieli włożyć dużo pracy i zaangażowania. Serdecznie Wam gratuluję.

„Matura na 100 procent” to ogólnopolski konkurs adresowany do najlepszych maturzystów. Ta grupa wybitnie zdolnych, młodych ludzi corocznie jest wyróżniana i promowana. Finalistami są osoby, które nie tylko uzyskały świetny wynik, ale też spełniły surowe wymagania regulaminowe. Spośród tej grupy wyłaniani zostają najlepsi z najlepszych – laureaci konkursu. W tegorocznej edycji z 62 finalistów wybranych zostało 26 laureatów w tym 6 z Mazowsza. Większość z nich jest już studentami najlepszych uczelni polskich i zagranicznych.

Pełna lista tegorocznych laureatów znajduję się na stronie internetowe: www.zawszewarto.pl

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *