Stanowcza reakcja policjantów wobec sprawcy przemocy domowej

Wczoraj policjanci z posterunku w Staroźrebach wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania przez 31-latka i zakaz zbliżania się do niego. Mężczyzna podejrzany jest o stosowanie przemocy domowej. Policjanci przypominają – za znęcanie się nad członkiem rodziny grozi do 5 lat więzienia.

W niedziele policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin, na terenie powiatu płockiego. Na miejscu  okazało się, że 31-latek swoim agresywnym zachowaniem stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób wspólnie z nim zamieszkujących. Pomimo wezwań  do zachowania zgodnego z prawem, nietrzeźwy awanturnik nie reagował. W trakcie rozmowy z domownikami okazało się, że to nie pierwszy raz kiedy 31-latek wszczyna awanturę w domu i grozi pozbawieniem życia swoich bliskich. Reakcja policjantów na uzasadnione przypuszczenie stosowania przemocy w rodzinie była stanowcza. Aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom, policjanci zatrzymali mężczyznę.

Policjanci z posterunku w Staroźrebach po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia domu przez 31-latka oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.Wczoraj w obecności funkcjonariuszy mężczyzna opuścił dom. Mógł zabrać z niego jedynie przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *