Policjanci sprawdzili oznakowania w rejonach szkół

By dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji sprawdzili oznakowanie przejść dla pieszych w rejonach placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu płockiego. Przeprowadzone kontrole ujawniły pewne nieprawidłowości, ale zarządcy dróg zobowiązali się niezwłocznie poprawić oznakowanie, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci.

Mając na uwadze zbliżający się nowy rok szkolny i bezpieczeństwo dzieci, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji, przeprowadzili lustrację dróg w rejonie placówek oświatowych na terenie miasta i powiatu. Podczas kontroli, funkcjonariusze w szczególności sprawdzali, czy rejon szkół jest prawidłowo oznakowany i czy znaki są czytelne zarówno dla pieszych jak i kierujących. Ponadto zwracali uwagę na stan techniczny innych urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczających do szkoły.

Prowadzone kontrole ujawniły nieprawidłowości, dlatego policjanci wystosowali łącznie 15 wystąpień do zarządców dróg. Nieprawidłowości dotyczyły głównie nieczytelnego oznakowania i braku wymaganych urządzeń bezpieczeństwa. Głównie zostały one ujawnione na terenie powiatu. Zarządcy odpowiedzieli na te wnioski, zobowiązując się do niezwłocznej poprawy oznakowania w rejonach placówek oświatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *