Parking dla autokarów zajmują osobówki

Miejsca parkingowe tylko dla autokarów wyznaczone na nowo wybudowanym parkingu przy al. Jana Kilińskiego zaczęły zajmować samochody osobowe. Do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęły pierwsze interwencje od kierowców autokarów.

Kierujący, nie zwracając  uwagi na obowiązujące oznakowanie utworzyli na nowo powstałym parkingu dla autokarów  trzy rzędy do zatrzymania  swoich osobówek.  A przecież ten parking ma zapewnić przyjeżdzającym autokarami turystom możliwość komfortowego zwiedzania miasta oraz ogrodu zoologicznego.

Niestety z naszych obserwacji wynika, że kierowców nie odstraszają pouczenia. Dlatego, zmuszeni jesteśmy zaostrzyć kryteria. Teraz będziemy już, tylko wystawiać mandaty karne lub w przypadku odmowy przyjęcia mandatu kierować wnioski o ukaranie do Sądu. Za pozostawienie auta  na parkingu dla autokarów grozi mandat karny w kwocie 100 zł i 1 punkt karny.

Mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz ład i porządek
w mieście kontrole w rejonie parkingu  dla autokarów przy al. Jana Kilińskiego będą przez strażników systematycznie prowadzone nawet w ciągu tygodnia.

Ponieważ zbliża się majowy weekend i na pewno wiele osób w tym, nie tylko płocczan, będzie chciało odwiedzić ogród zoologiczny przypominamy, że   tuż przy płockim zoo, od strony skarpy, powstał parking na 130 miejsc. Kierowcy, którzy tam zaparkują, będą mogli podziwiać widok na Wisłę
i lewobrzeżną część Płocka. A co najważniejsze unikną mandatu karnego za pozostawienie auta w miejscu niedozwolonym.

Warto przypomnieć, że przy nowym wiadukcie obok ZOO stanął wyświetlacz z informacją o liczbie wolnych miejsc na nowym parkingu

 

SM Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *