Wpadł podczas nocnej kradzieży katalizatora

W sobotnią noc policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy Policji, podczas patrolowania ulic, otrzymali informację o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie na osiedlu Imielnica. Kiedy policjanci wjeżdżali na osiedle zauważyli, że pod jednym z zaparkowanych pojazdów leży mężczyzna. To był sygnał dla mundurowych, że mężczyzna najprawdopodobniej wycina z volkswagena katalizator.

Podejrzany na widok radiowozu zaczął uciekać, przeskakując ogrodzenie posesji. Jednak na nic zdała się jego próba ucieczki, ponieważ szybko wpadł w ręce policjantów. Zatrzymanym okazał się być 21-latek z powiatu wołomińskiego.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że podejrzany wyciął katalizator również z toyoty zaparkowanej w Słupnie. 21-latek tłumaczył swoje postępowanie trudną sytuacją finansową. Za kradzieże katalizatorów grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj prokurator zdecyduje o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec zatrzymanego.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Miał w organizmie prawie promil alkoholu a pomimo tego wsiadł za kierownicę forda. Podczas wykonywania manewrów uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Na szczęście na widok nietrzeźwego 66-latka za „kółkiem” zareagował świadek. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki forda i wezwał na miejsce służby. Trudno dzisiaj powiedzieć jakie byłyby dalsze skutki jazdy nietrzeźwego płocczanina gdyby nie godna naśladowania postawa świadka.

W piątkowe południe policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki forda, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy mężczyzna. Takie działanie uniemożliwiło jazdę 66-latka, który na parkingu zdążył już uszkodzić dwa zaparkowane pojazdy.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie. Trudno dzisiaj powiedzieć jakie byłyby dalsze skutki jazdy nietrzeźwego płocczanina gdyby nie godna naśladowania, postawa naocznego świadka.

Przypominamy. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *