NA SYGNALE

Podsumowanie weekendu

Był to bezpieczny, świąteczny weekend  na terenie działania płockiej komendy Policji. Podczas ostatnich dni, na drogach regionu płockiego  nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowaliśmy jedynie 18 kolizji drogowych.

Na drogach powiatu płockiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym kierującego fiatem ( w Staroźrebach), który nie dość, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, to kierował pojazdem niesprawnym technicznie i bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas kontroli prędkości pojazdów na obszarze zabudowanym, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji , zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym. Jeden z nich pędził ulicami miasta z prędkością 137 km/h.

Policjanci skontrolowali kilkanaście obiektów sakralnych. Kontrole te przebiegły bez uwag.

Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń dotyczących zakłóceń, awantur domowych, gromadzenia się osób jak i spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jednak nie była to taka liczba zgłoszeń, która odbiegała by od „standardowej” ich liczby podczas weekendów.

Zarówno przed świętami jak i w ich trakcie, mundurowi podejmowali interwencje wobec osób nie stosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podczas ostatnich trzech dni za niestosowanie się do tego obowiązku,  mundurowi nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i sporządzili kilkanaście notatek z wnioskiem o ukaranie do sądu. Część z interwencji została zakończona pouczeniami.

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *