NA SYGNALE

Płoccy policjanci na czas dotarli z pomocą do zdesperowanej kobiety

O niepokojącym zachowaniu młodej kobiety, która stała przy barierach na moście im. Legionów Piłsudskiego w Płocku, w środowy wieczór policjantów poinformował przejeżdżający mostem kierowca.

Natychmiast policjanci udali się na miejsce. Zachowując opanowanie w obliczu zastanego widoku próbującej przejść za bariery mostu kobiety, mundurowi podjęli spokojną rozmowę z desperatką. W trakcie dialogu, mundurowi podeszli do kobiety i szybko odsunęli ją od barier. Było to niełatwe zadanie wymagające ostrożności ze strony mundurowych z uwagi na fakt, że kobieta była pod wyraźnym działaniem alkoholu.

Kiedy desperatka była już w bezpiecznym miejscu, nadal uparcie próbowała zwieść mundurowych i przedostać się na bariery mostu. Kobiecie towarzyszyły silne emocje jednak policjanci uspokoili desperatkę, która ostatecznie przekazana została pod opiekę przybyłych ratowników. 38-latka została przewieziona na badania do szpitala.

Trudno dzisiaj przewidzieć co mogłoby wydarzyć  się w ten środowy wieczór, jednak jedno jest pewne – policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zachowali pełen profesjonalizm w obliczu tej trudnej sytuacji. Gdyby nie ich odpowiednia reakcja i opanowanie mogłoby dojść do tragedii.

KMP w Płocku

Fot. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *