NA SYGNALE

Jeden kierowca i dwa zdarzenia drogowe

Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, doprowadził do dwóch zdarzeń drogowych, wyprzedzał pomimo zakazu, na domiar złego miał zatrzymane uprawniania do kierowania pojazdami. Aby uniknąć odpowiedzialności, szybko oddalał się z miejsc zdarzeń. Jednak jego chytry plan ucieczki przed odpowiedzialnością, legł w gruzach. A to za sprawą skutecznych działań policjantów z mazowieckiej grupy Speed. Autor drogowych przestępstw został zatrzymany a już wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

W poniedziałkowe popołudnie kierujący oplem na osiedlu Podolszyce doprowadził do dwóch zdarzeń drogowych. Aby uniknąć odpowiedzialności za szkody, szybko odjeżdżał z miejsca kolizji zanim poszkodowani wezwali służby. Jednak jego ucieczka nie trwała długo.

Policjanci z grypy Speed zatrzymali do kontroli kierującego oplem na drodze krajowej nr 60. Kierowca nie zdając sobie sprawy, że mundurowi już go „namierzyli”,  zaczął wyprzedzać inne pojazdy pomimo znaku zabraniającego wykonywania tego manewru. Na domiar złego nie potrafił utrzymać prostoliniowego toru jazdy, co stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Zaskoczony policyjną kontrolą, 45-latek przyznał, że spożywał wcześniej alkohol. Szybko potwierdziło to policyjne badanie. Kierowca opla miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak by tego było mało, po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Mieszkaniec powiatu sierpeckiego trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzanemu o drogowe przestępstwa i wykroczenia grozi kara nawet kilku lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *