1% dla Płocka

Co roku pod takim hasłem trwa kampania namawiająca mieszkańców do przekazania 1% swojego podatku organizacjom pożytku publicznego z Płocka. Początek roku to czas rozliczeń z urzędem skarbowym, kiedy każdy może zdecydować o losach części swoich pieniędzy.

– Stowarzyszenia i fundacje działające lokalnie mają najlepszy wgląd w nasze potrzeby i najszybciej mogą dotrzeć z pomocą, dlatego warto właśnie im oddać 1% swojego podatku – prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zachęca do wspierania organizacji pożytku publicznego z naszego miasta. – Na co dzień obserwujemy ich działania i korzystamy z nich. Te organizacje budują naszą lokalną wspólnotę, wpływają na rozwój miasta i jakość życia mieszkańców – dodaje prezydent.

Na liście OPP działających w Płocku i na rzecz jego mieszkańców znajduje się trzydzieści organizacji. Działają w różnych obszarach: opiekują się chorymi i osobami w trudnej sytuacji życiowej, dbają o bezpieczeństwo i rozwój nauki. Zajmują się także kulturą, edukacją i sportem. Każdy może znaleźć cel, który odpowiada jego upodobaniom.

Organizację, której podatnik chce przekazać 1% podatku, wskaże w trakcie wypełniania rocznego zeznania podatkowego. Zrobi to na formularzu PIT-OP niezależnie czy rozliczamy się elektronicznie, czy tradycyjnie.

Listę organizacji pożytku publicznego działających w Płocku (aktualną na 14.01.2021 r.) znajduje się https://nowy.plock.eu/1-dla-plocka/. Natomiast spis OPP z całej Polski na portalu https://www.niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/

 

Urząd Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *