Okradł wykorzystując zaufanie drugiego człowieka. Policja alarmuje o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami

65-letni płocczanin okradziony został przez rzekomego pracownika wodociągów. Amator cudzej własności wykorzystał zaufanie mężczyzny i w zamian za wspólnie wypitą kawę i alkohol, wyniósł z mieszkania mężczyzny sprzęt elektroniczny, karty bankomatowe i pieniądze. Szybko jednak został ustalony i zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Ta dość przykra dla płocczanina sytuacja powinna być przestrogą dla innych aby nie ufać i nie wpuszczać do domu nieznajomych nam osób.

W niedzielę mieszkanie 65-latka odwiedził mężczyzna, który podawał się za pracownika wodociągów. Pod pretekstem spisania licznika wodomierza wszedł do mieszkania płocczanina. W trakcie wizyty mężczyźni znaleźli wspólne tematy do rozmowy, które toczyły się przy filiżance kawy, a finalnie zakończyły przy kieliszkach alkoholu.

Podczas męskiej pogawędki 65-latek zasnął, a gość opuścił mieszkanie zabierając laptopa, karty bankomatowe i pieniądze. Kiedy płocczanin obudził się i zorientował, że z mieszkania zniknęła jego własność zaczął kontaktować się telefonicznie z rzekomym pracownikiem wodociągów. Po bezskutecznych próbach kontaktu z nieznajomym, następnego dnia postanowił o kradzieży poinformować Policję.

Śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu szybko rozpracowali sprawę kradzieży i już wczoraj zatrzymali amatora cudzej własności.

41-latek z Płocka jeszcze przed zatrzymaniem postanowił zwrócić część skradzionych rzeczy ich właścicielowi. Pokusił się jednak, aby za zakupy w sklepie zapłacić skradzioną kartą płatniczą. Dzisiaj mężczyzna usłyszy w płockiej komendzie zarzuty.

Ta dość przykra dla 65-letniego płocczanina sytuacja, powinna być przestrogą dla innych. Pod żądnym pozorem nie powinniśmy ufać oraz wpuszczać do mieszkania nieznanych nam osób. Oszuści szukają wciąż nowych metod działania, a w swoich przestępczych pomysłach wykorzystują chociażby podeszły wiek osób i ich łatwowierność.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *