Budżet Obywatelski Mazowsza na finiszu

To ostatni dzwonek, aby zagłosować na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Swój głos oddało już ponad 22,5 tys. mieszkańców Mazowsza, w tym ponad 1,6 tys. z podregionu płockiego. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do 16 listopada. – Warto z tej szansy skorzystać i wspólnie zadecydować o tym, jak zmieni się nasze najbliższe otoczeniepodkreśla marszałek województwa Adam Struzik.

Ponad 22,5 tys. osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, a wśród nich blisko 63 proc. to kobiety. Największą frekwencję zanotował podregion warszawski wschodni, z którego zagłosowało już prawie 6 tys. mieszkańców. W podregionie płockim do tej pory swój głos oddało ponad 1,6 tys. osób.

 

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk przypomina, że pozostało już tylko kilka dni na dokonanie wyboru. – Oddać głos można do 16 listopada. Samo głosowanie trwa kilka minut, a jego efektami będziemy mogli cieszyć się w przyszłym roku. Jest w czym wybierać – dodaje wicemarszałek.

 

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów. W puli ogólnowojewódzkiej znalazło się
26 projektów. Z kolei w puli podregionalnej można wybierać spośród 9 projektów z podregionu płockiego. Są to: 

  • 100-etka Lema! Regionalny Festyn naukowo-literacki; 
  • Konserwacja Sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu z 1929 r.;
  • Budowa aktywnych przejść dla pieszych w m. Staroźreby w gminie Staroźreby w pasie drogi wojewódzkiej nr 567;
  • Zalesiański park aktywności i rekreacji;
  • Zakup ambulansu sanitarnego dla Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie;
  • Bezpiecznie po Mazowszu – Region Płocki;
  • Zrozumieć świat przez doświadczenia;
  • Wybudowanie miejsc parkingowych dla pacjentów wraz z utwardzeniem drogi wjazdowej z ciągiem pieszym na nieruchomości w Płocku przy ul. Strzeleckiej 3;
  • Modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!
Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się. Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. Do podziału jest aż 25 mln zł.

 

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *