Niepodległość świętujmy wspólnie, chociaż na odległość

Obecna sytuacja epidemiologiczna i wytyczne rządu pozwalają jedynie na symboliczne uczczenie 102. rocznicy odzyskania niepodległości. Dlatego w tym roku nie odbędą się w Płocku oficjalne uroczystości z udziałem publiczności z okazji Narodowego Święta Niepodległości.11 listopada pod odwachem przy Płycie Nieznanego Żołnierza kwiaty złoży – w imieniu społeczności Płocka – tylko prezydent Andrzej Nowakowski. Wcześniej przy pomniku Józefa Piłsudskiego będzie obecny wiceprezydent Roman Siemiątkowski.
W katedrze o godz. 10:00 bp Mirosław Milewski odprawi uroczystą mszę w intencji ojczyzny. Liczba miejsc w świątyni jest ograniczona zgodnie z przepisami anty-COVID-19.

Prezydent Andrzej Nowakowski zachęca mieszkańców do wywieszenia w oknach i na domach biało-czerwonych flag. Także płocki ratusz przyozdobi się odświętnie. Po zmroku 10 i 11 listopada oświetli go okolicznościowa iluminacja.

Tradycyjnie obchodom 11 listopada towarzyszy Dzień Kuchni Polskiej. Już po raz dziesiąty organizatorzy zachęcają do radosnego świętowania „urodzin Polski” przez wspólne biesiadowanie. Tegoroczna edycja ze względu na koronawirusa wygląda nieco inaczej – dania ze świątecznego biało-czerwonego menu można zamówić na wynos. Dodatkowo robiąc zamówienie, wspieramy lokalnych restauratorów, którzy ucierpieli poprzez pandemię. Akcja trwa od 6 do 11 listopada.

Wieczorem 11 listopada Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert. Będzie to jednak niezwykły koncert, ponieważ publiczność nie będzie mogła zasiąść na sali, a występ muzyków będzie transmitowany na żywo. Bilety na transmisję online w cenie 10 zł są do nabycia w kasie biletowej POS, na stronie www.orkiestraplock.pl w zakładce „Kup bilet”, w serwisie Bilety24.pl i na stronie www.live.bilety24.pl. Szczegóły: https://bit.ly/3eDRzGy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *