18 letnia kobieta nietrzeźwa za kółkiem – bez uprawnień i niesprawnym pojazdem podróżowała wraz z poszukiwanym

Kobiet, bez uprawnień i niesprawnym pojazdem podróżowała wraz z poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności, 20 –latkiem. Młoda kobieta z powiatu sierpeckiego została wczoraj zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy Policji.

Wczoraj wieczorem podczas patrolowania ulic miasta, policjanci z  Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego zwrócili uwagę na nietypowy styl jazdy kierującej peugeotem. Kobieta bez przyczyny zwalniała, przyśpieszała, nie trzymała prostoliniowego toru jazdy. To zachowanie wzbudziło wątpliwości mundurowych co do stanu trzeźwości kierującej. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. I niestety wątpliwości policjantów co do trzeźwości młodej kobiety, potwierdziły się. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie i jak się okazało kierowała ona pojazdem bez uprawnień. I jakby tego było mało, peugeot był nieprawny technicznie, nie posiadał badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia oc.

Wraz z 18 – latką pojazdem podróżował młody mężczyzna. Nim również zainteresowali się mundurowi. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 20 – latek ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkaniec powiatu sierpeckiego poszukiwany był do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany przez policjantów.

18 – letniej kierującej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Nadal za szybko w obszarze zabudowanym. Płocka drogówka zdecydowanie reaguje na przekroczenia prędkości

Każdej doby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku zdecydowanie reagują na wykroczenia popełniane przez kierowców, których konsekwencje mogą być tragiczne w skutkach. A takim wykroczeniem  jest bezwątpienia  przekraczanie dozwolonej prędkości. Grupa Speed działająca na terenie miasta oraz powiatu płockiego  przerwała wczoraj niebezpieczną jazdę 40 – latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym w miejscowości Sikórz, pędził z prędkością ponad 120 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli na niego wysoki mandat i 10 pkt karnych.

Upłynęło zaledwie kilka godzin, kiedy to kolejny kierowca zbyt mocno wcisnął pedał gazu w terenie zabudowanym. A był nim 40 – letni kierujący citroenem. Policjanci z płockiej drogówki zatrzymali go do kontroli po tym jak w miejscowości Wyszyna, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Kierujący dołączył do szerokiego grona kierowców, którzy już w tym roku stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Policjanci apelują ! Jesień charakteryzuje się zmiennymi warunkami pogodowymi dlatego pamiętajmy – prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy podczas przymrozków nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ ! Zwolnij!


KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *