Policjanci zatrzymali sprawców dwóch rozbojów na małoletnich

Niespełna dobra wystarczyła kryminalnym z Komisariatu Policji w Płocku, aby ustalić i zatrzymać sprawców dwóch dość brutalnych rozbojów na małoletnich. Podejrzani nie bacząc na przechodniów zaatakowali chłopców grożąc pozbawieniem życia, doprowadzili ich do stanu bezbronności i ukradli im telefony. Dzisiaj 19 oraz 27-latek zostaną doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszą zarzuty, za które grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do tych dość brutalnych ataków na małoletnich doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na dwóch ulicach Płocka. Napastnicy działali podczas ataków w bardzo podobny sposób. Wybrali swoje małoletnie ofiary przypadkowo. Najpierw grożąc pozbawieniem życia zażądali wydania pieniędzy, kiedy ich nie otrzymali stosując przemoc doprowadzili 14-latka oraz 16-latka do stanu bezbronności, po czym ukradli im telefony. Po atakach sprawcy szybko oddalali się.

Niezwłocznie po otrzymanych zawiadomieniach policjanci podjęli intensywne czynności, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców rozbojów. Kryminalni analizowali i sprawdzali każdą otrzymaną informację. Okoliczności dwóch rozbojów na nieletnich zaczęły na pewnym etapie łączyć się w całość, a trop do sprawców zaczął prowadzić śledczych poza granice powiatu płockiego.

Doskonała analiza i rozpracowanie policjantów z Komisariatu Policji w Płocku już w niespełna dobę od brutalnych ataków doprowadziły do ustalenia napastników. Wczoraj po południu w Gostyninie, płoccy policjanci zatrzymali 19 i 27-latka. Obydwaj to mieszkańcy powiatu gostynińskiego. W toku czynności funkcjonariusze odzyskali również skradzione telefony.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury gdzie zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty, za które grozić im może kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *