Podsumowanie minionego weekendu na drogach

Podczas minionego weekendu policjanci w wyniku prowadzonych kontroli trzeźwości wyeliminowali z ruchu aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za popełnione wcześniej przestępstwo, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 42 –latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie niosące ogromne zagrożenia dla własnego życia oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Ale to i tak najmniej dotkliwa kara jaka może spotkać nietrzeźwego kierowcę. Konsekwencją takiego zachowania może być utrata zdrowia a nawet życia.

Taki tragiczny obraz nie dociera nadal do wielu kierowców. Przykładem tego jest zachowanie 42 – latka z powiatu płockiego, którego do kontroli drogowej w piątkowy wieczór zatrzymał dzielnicowy z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad trzy promile alkoholu w organizmie. I jak by tego było mało to w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów . A zakaz ten był rezultatem popełnionego wcześniej przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Teraz 42 – latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego wieczoru policjanci wyeliminowali z ruchu kierującego audi, który również pomimo wcześniej spożywanego alkoholu zdecydował się wsiąść za kierowcę.

Jednak to nie koniec weekendowych zatrzymań nietrzeźwych kierowców. W sobotę po godzinie 22 w Brwilnie policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego płockiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą bmw. Jazda tzw. ,, wężykiem ” spowodowana była stanem nietrzeźwości w jakim kobieta się znajdowała. Policyjny alkomat wykazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 51 –latka straciła uprawnienia a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Dwóch pozostałych nietrzeźwych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu w niedzielę w Płocku na ul. Dobrzyńskiej i w Bielsku.  Każdemu z nich, za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

KMP w Płocku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *