Podejrzani o wypłatę kilku tysięcy złotych z użyciem cudzej karty

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy dzięki skutecznej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanych o wielokrotne włamania na konto i wypłatę kilku tysięcy złotych z bankomatu z użyciem cudzej karty. Jeden z zatrzymanych usłyszał aż 15 zarzutów, za które grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności

W nocy z piątku na sobotę, młodzi ludzie w jednym z płockich lokali uczestniczyli w spotkaniu zakrapianym alkoholem.  Po wyjściu z lokalu 27 – letniemu płocczaninowi w drodze do domu towarzyszyło dwóch mężczyzn, których zdążył zapoznać podczas  wieczornego  spotkania. Niestety nie mieli oni dobrych intencji wobec 27 –latka. Wykorzystując to, że był on nietrzeźwy chytrze uzyskali kod pin do jego karty bankomatowej i kilkukrotnie wypłacali pieniądze z konta płocczanina. Łącznie z  konta zniknęła kwota blisko 5 tys. zł. I jak by tego było mało kiedy odprowadzili go do mieszkania ,, skusili ” się na kolejne fanty. Z mieszkania zginął m.in. komputer.

Dopiero w niedzielę 27 – letni płocczanin złożył zawiadomienie w tej sprawie. Wnikliwa analiza i ustalenia policjantów doprowadziły do zatrzymania podejrzanych, którymi okazali się 25 i 26 – latek z Płocka. Mężczyźni w piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku usłyszeli zarzuty.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego,  podejrzewanemu 26 – latkowi policjanci przedstawili aż 15 zarzutów, za które grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności .

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *