NA SYGNALE

PJANY WJECHAŁ DO ROWU. NA POMOC RUSZYŁ KIEROWCA CIĄGNIKA, KTÓRY RÓWNIEŻ BYŁ NIETRZEŹWY

Policjanci w toku postępowania wyjaśniać będą niecodzienną sytuację do jakiej doszło wczoraj po południu w gminie Stara Biała. Podejrzewany o kierowanie w stanie nietrzeźwości 61 –latek, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wjechał do rowu. Na pomoc ruszył kierujący ciągnikiem, który wsiadł za kierownicę z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie.

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj na terenie gminy Stara Biała. Ok. godziny 13 oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że do rowu wjechał kierujący fordem, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Na  miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Kiedy mundurowi przybili na miejsce zauważyli jak kierujący ciągnikiem wyciąga z rowu samochód, za kierownicą którego siedzi mężczyzna. Zdziwieni widokiem funkcjonariuszy, kierowcy zaczęli tłumaczyć swoje działania. W trakcie ustaleń, od mężczyzn czuć było woń alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci poddali mężczyzn badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. I niestety okazało się, że  61 – letni kierujący fordem jak i 23 – letni kierujący ursusem, mają ponad dwa promile alkoholu w organizmie. I jak by tego było mało, 23 –latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dalsze postępowanie prowadzone przez policjantów wyjaśni okoliczności tej interwencji. Tymczasem zwracamy się po raz kolejny z apelem do kierowców  o zachowanie  zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że jest to przestępstwo za które grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *