ARTYKUŁYPOLECANE

PŁOCCY POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw na ,, policjanta Centralnego Biura Śledczego” płoccy policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Wyobraźnia oszustów nie zna granic a wykorzystują oni najczęściej zaufanie seniorów.

Niestety w maju oszust doskonale wykorzystał zaufanie płockiej seniorki, która postępując zgodnie z jego telefonicznymi wskazówkami, przelała na konto oszusta kilkadziesiąt tysięcy złotych. W sprawie zarówno tego oszustwa jak i pozostałych, do których doszło w Polsce, działają policjanci z różnych jednostek Policji, którzy są na tropie oszustów działających tą podstępną metodą.

Ponownie przypominamy, że żadne tego typu działania Policji nie są organizowane przez telefon. Policjanci nie korzystają również w takich sytuacjach ze środków pieniężnych obywateli. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 112. W kontakcie z takimi osobami powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Nie działajmy w pośpiechu i nie ulegajmy presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *