PODEJRZEWANY O WPROWADZENIE W OBIEG FAŁSZYWYCH BANKNOTÓW – CZY ROZPOZNAJESZ?

Policjanci ze Śląska Policja szukają chłopaka, który miał wprowadzić do obiegu fałszywe funty brytyjskie. Funkcjonariusze opublikowali jego wizerunek i nagranie z monitoringu, apelując o pomoc w ustaleniu, kim jest podejrzewany o oszustwo.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów o nominale 20 funtów brytyjskich. Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2020 r. w kantorze w centrum handlowym przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30 w Katowicach. Podejrzewany mężczyzna usiłował wprowadzić w obieg 9 fałszywych banknotów.  Czujność kasjerski spowodowała, że pieniądze nie trafiły do dalszego obiegu, zostały zabezpieczone i przekazane Policji. Wizerunek podejrzewanego zarejestrował monitoring. Jest to młody mężczyzna wzrostu około 175 cm, włosy koloru jasnego średniej długości, ubrany był w zimową kurtkę za biodro z charakterystycznym jasnym obszyciem puchowym.

 

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 61, 32 200 23 05, 32 200 20 52, 730 186 614 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.
KMP Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *