Aresztowani za rozbój z użyciem noża

W niespełna pół godziny od telefonicznego zgłoszenia rozboju policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu zatrzymali podejrzanych o ten czyn. Jeden z nich podczas zatrzymania miał przy sobie nóż. Dzisiaj 22-latek i jego młodszy wspólnik zostali tymczasowo aresztowani.

We wtorek rano oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na dwóch nastolatkach. Do zdarzenia miało dojść na osiedlu Międzytorze. Według relacji świadków, dwóch młodych mężczyzn zaatakowało nastolatków w rejonie przystanku autobusowego. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy ustalili, że jeden z napastników wyjął nóż i groził nastolatkom jego użyciem żądając wydania wartościowych przedmiotów. Razem ze swoim wspólnikiem ukradli jednemu z nastolatków pieniądze, papierosa elektronicznego i zapalniczkę, kolejnemu zaś czapkę i ładowarkę. Po rozboju wsiedli do samochodu i odjechali.

Szybkie ustalenia doprowadziły do zatrzymania już w niespełna pół godziny podejrzanych o rozbój. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, a jeden z nich miał przy sobie nóż. Skradzione przedmioty policjanci znaleźli w samochodzie, którym poruszali się napastnicy.

22-letni płocczanin i jego o rok młodszy wspólnik trafili do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy śledczy przedstawili prokuratorowi, który wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Dzisiaj decyzją sądu zostali tymczasowa aresztowani na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

KMP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *