Festiwal inny niż wszystkie – zapraszamy od 25 września do 1 października

Za kilka dni rozpocznie się niezwykła impreza. Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) dedykowany jest osobom niewidomym i niedowidzącym, bo wszystkie wydarzenia opatrzone są audiodeskrypcją. W programie spektakle, filmy, spotkania i koncerty.

Na festiwal, który odbywa się w Płocku po raz jedenasty, przyjeżdżają widzowie z całej Polski. Łączy ich zainteresowanie kulturą, filmem, teatrem, muzyką i książką. Podczas imprezy mogą obejrzeć najlepsze, nagradzane przez krytyków filmy. Tegoroczny festiwal organizowany jest w formie hybrydowej – stacjonarnie oraz online (obowiązują zapisy).

 

Informacja o wejściówkach: http://fkison.defacto.org.pl/zarejestruj-sie/

 

Program

25 września (sobota)

 

18:30 Gala Otwarcia XI Festiwalu – Teatr Dramatyczny

19:00 Spektakl: „Wszystko o mężczyznach” Miro Gavran – reż. Krzysztof Prus (Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku – Scena Kameralna)

 

26 września (niedziela)

 

9:30 Wprowadzenie do filmu – Maciej Gil

9:40 „Minari” – reż. Lee Isaac Chung, 115 min (eMka)

11:35 Spotkanie z gościem: Hyerim Pak – prowadzi Maciej Gil

16:00 Klub IKFON „Pociąg” na festiwalu: „Cezar musi umrzeć” – dr Piotr Pławuszewski, 90 min. (eMKa)

18:00 Koncert: Mikromusic Acoustic Trio (POKIS)

21:00 Wprowadzenie do filmu – Maciej Gil

21:10 „Nomadland” – reż. Chloe Zhao, 107 min. (Studnia)

22:50 Dyskusja z widzami – prowadzi Maciej Gil

 

27 września (poniedziałek)

 

9:30 Wprowadzenie do filmu – Maciej Gil

9:40 „Każdy ma swoje lato” – reż. Tomasz Jurkiewicz, 77 min. (eMka)

11:00 Spotkanie z gościem: Tomasz Jurkiewicz i Sandra Drzymalska – prowadzi Maciej Gil

17:00 Wprowadzenie do filmu – Maciej Gil

17:10 „Słudzy” – reż. Ivan Ostrochovský, 80 min. (Studnia)

18:30 Dyskusja z widzami – prowadzi Maciej Gil

21:00 Wprowadzenie do filmu – Maciej Gil

21:10 „Na rauszu” – reż. Thomas Vinterberg, 115 min. (Studnia)

23:00 Dyskusja z widzami – prowadzi Maciej Gil

 

28 września (wtorek)

 

9:30 Wprowadzenie do filmu – Łukasz Maciejewski

9:40 „Interior” – reż. Marek Lechki, 97 min. (eMka)

11:00 Spotkanie z gościem: Marek Lechki – prowadzi Łukasz Maciejewski

17:00 Wprowadzenie do filmu – prowadzi Łukasz Maciejewski

17:10 „Aida” – reż. Jasmila Žbanić,104 min. (Studnia)

18:55 Spotkanie z gościem: Ewa Puszczyńska – prowadzi Łukasz Maciejewski

21:00 Wprowadzenie do filmu – Łukasz Maciejewski

21:10 „Sound of Metal” – reż. Darius Marder, 120 min. (Studnia)

23:10 Dyskusja z widzami – prowadzi krytyk filmowy Anita Piotrowska

 

29 września (środa)

 

9:30 Wprowadzenie do filmu – Anita Piotrowska

9:40 „Sweat” – reż. Magnus von Horn, 100 min. (eMka)

11:20 Dyskusja z widzami – prowadzi Anita Piotrowska

17:00 Wprowadzenie do filmu – Anita Piotrowska

17:10 „My dwie” – reż. Filippo Meneghetti, 95 min. (Studnia)

18:45 Dyskusja z widzami – prowadzi Anita Piotrowska

21:00 Wprowadzenie do filmu – Anita Piotrowska

21:10 ”Niepamięć” – reż. Christos Nicou, 90 min. (Studnia)

22:40 Dyskusja z widzami – prowadzi Anita Piotrowska

 

30 września (czwartek)

 

9:30 Wprowadzenie do filmu – Anita Piotrowska

9:40 „Obiecująca. Młoda. Kobieta.” – reż. Emerald Fennell,113 min (eMka)

11:20 Dyskusja z widzami – prowadzi Anita Piotrowska

17:00 Książka na festiwalu: Spotkanie Remigiuszem Grzelą, autorem książki „Z kim ci tak będzie źle, jak ze mną” o Kalinie Jędrusik i Stanisławie Dygacie oraz autorem scenariusza filmu „Krafftówna w krainie czarów”, 90 min. (eMka)

21:00 Wprowadzenie do filmu – Artur Zaborski

21:10 „Ojciec” – reż. Florian Zeller, 97 min. (Studnia)

22:30 Dyskusja z widzami – prowadzi Artur Zaborski

 

1 października (piątek)

 

9:30 Wprowadzenie do filmu – Artur Zaborski

9:40 „Geniusze” – reż. Thor Klein, 102 min. (eMka)

11:35 Spotkanie z gościem: Philippe Tłokiński – prowadzi Artur Zaborski

15:00 Klub IKFON „Pociąg” na festiwalu: „Pociągi pod specjalnym nadzorem” dr Piotr Pławuszewski, 90 min. (eMka)

16:30 Przyznanie nagród za najlepszą audiodeskrypcję filmową XI edycji Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych, Płock 2021 (eMka)

18:00 Koncert: „Linia nocna” (POKIS)

 

Więcej informacji można znaleźć: http://fkison.defacto.org.pl/program-2021/

 

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „De Facto”. Jego partnerami są: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Książnica Płocka, Teatr Dramatyczny, Komunikacja Miejska, Ośrodek Studnia.

 

 

Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *