Para z narkotykami zatrzymana przez policjantów

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu płockiej komendy, zatrzymali w piątek 24 – latka i jego partnerkę. Para podejrzana jest o posiadanie oraz handel narkotykami. Po usłyszeniu zarzutów, decyzją sądu płocczanie objęci zostali dozorem policyjnym.

W piątek para płocczan podróżująca autem została skontrolowana przez policjantów. Kryminalni nie bez przyczyny zainteresowali się parą. Ich ustalenia wskazywały, że osoby te mogą mieć wiele wspólnego z narkotykami. W samochodzie, którym podróżowali młodzi ludzie, policjanci znaleźli substancję w postaci białego proszku. Była to amfetamina.

W toku dalszych czynności, kryminalni w mieszkaniu pary zabezpieczyli kilkadziesiąt gram białego proszku. I to również jak się okazało, była amfetamina. 24–latek i jego 19–letnia partnerka zostali zatrzymani.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, dwójka młodych płocczan usłyszała zarzuty nie tylko posiadania ale również handlu narkotykami. Podejrzani decyzją sądu objęci zostali dozorem policyjnym.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani, za  posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast osoba, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

KMP Płock

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *